سفارش تبلیغ
صبا

عایق صوتی، هیچکی تو این خونه صدای منو نمیشنوه!

شرکت ظریف رول بولت با پشتوانه نیروی کار متخصص مفتخر به عرضه انواع رول بولت از جمله رول بولت پروانه ای، رول بولت هیلتی و رول بولت غلافی می باشد. رول بولتHSA  که عمدتا در سازه ها ، دستگاه ها، اتصال تیر به ستون، کابل کشی در دیواره های بتنی و بسیاری موارد دیگر به خوبی نیرو های برشی را تحمل کرده و کارایی بسیار بالایی دارد، نیز در شرکت ظریف رول بولت با کیفیت بالا تولید و عرضه می شود. این شرکت با توجه به نیاز مبرم شرکت های مجری پروژه های ملی در زمینه ساخت و ساز آمادگی خود را به عنوان تولید کننده رول بولت، با نازلترین قیمت به صورت کلی و جزئی اعلام میدارد. در ادامه این مطلب با ظریف رول بولت همراه باشید.

 

همه ما به دنبال داشتن خانه آرام و امنی هستیم که بعد از یک روز کاری شلوغ و پر سر و صدا به آن پناه بیاوریم و از آن آرامش بگیریم. در کنار این، با وجود ساختمان های پرجمعیت امروزه، داشتن خانه ای آرام و بدون سر و صدا کمی دور از ذهن به نظر برسد.

برای رسیدن به چنین جایگاه آرام و آرامش بخشی لازم است شرایطی را برای خود فراهم آوریم؛ چیزی که آن را عایق صوتی می نامیم! شاید هم دلتان بخواهد به موسیقی با صدای بلند گوش کنید و همسایه های خود را نیز از این کار نرنجانید. در این مطلب همراه ما باشید تا از روش های عایق صوتی خانه بیشتر بدانیم و از نحوه رسیدن به آن باخبر شویم.

مطلب مرتبط: انواع عایق صوتی برای رهایی از سر و صدای شهر!

عایق صدا در خانه

یکی از ساده ترین و موثرترین کارها برای عایق صدا در منزل، کنترل درب و عایق صدای درب است. با این کار شما دیگر از سر و صداهای راهرو و فضای بیرونی خانه خود اذیت نمی شوید. اگر در بین اتاق های خانه خود ستون های دیواری دارید ممکن است امکان عایق کردن خانه کمی کمتر و یا سخت تر شود.

ایزوبوز

با این حال می توانید عایق صوتی خانه خود را از کفپوش گرفته تا دیوار و پنجره اعمال نمایید. به همین دلیل است که معمولا اعمال سیستم های عایق صوتی را در هنگام بازسازی یا ساخت هر خانه ای پیشنهاد می دهیم.

طبیعتا بعد از ساخت خانه، اعمال لازم عایق صوتی ممکن است هزینه های بالایی به همراه داشته باشد.  

عایق صوتی دیوار و کف

بسیاری از خانه های قدیمی با مسئله عایق صوتی و ضد آب بودن خانه خود رو به رو هستند. اکثرا با صدای حرکت جانوران و موجودات در خانه و نزدیکی آن مشکل دارند و می خواهند از شر آنها خلاص شوند.

پیشنهادی که برایشان داریم استفاده از روش های عایق صدا است. با ایجاد عایق صوتی دیوار و کف می توان با این مسئله مقابله کرد.

 

استفاده از پنجره های عایق صدا

یکی دیگر از گام های مهم و موثر در روش های اعمال عایق صوتی، استفاده از پنجره هایی است که به این منظور ساخته و طراحی شده اند. شما می توانید از پنجره های دو جداره و یا سه جداره استفاده نمایید. با این کار از شر صدای ترافیک خیابان ها نیز رها خواهید شد.

 

بودجه برای استفاده از عایق صدا

اینکه بخواهید تمامی دکوراسیون خانه خود را ضد صدا نموده و از روش های عایق صوتی استفاده کنید قطعا هزینه های نسبتا بالایی خواهد داشت؛ به همین علت سعی کنید در رابطه با بودجه ای که می خواهید در این کار صرف کنید به اتفاق نظر رسیده و تصمیم نهایی را بگیرید. با کمک و مشورت متخصصین این امر، قطعا به بهترین نتیجه دست خواهید یافت.